Drabiny domowe

Drabiny domowe to zdecydowanie najpopularniejsze drabiny na rynku. Drabiny które znajdują wykorzystanie w każdym gospodarstwie domowym. Drabiny produkowane najczęściej do wysokości roboczej ok. 4,00m. Ze względu na swoją konstrukcję doskonale sprawdzają się do zastosowań domowych, w biurze czy zakładzie pracy.

Higher - drabiny aluminiowe, drabiny domowe, drabiny, drabiny profesjonalne, dystrybutor drabin

Drabiny domowe są najczęściej wykonane z profili aluminiowych 40x20mm o ściance o grubości min. 1,2mm. Drabiny domowe można podzielić na trzy grupy: drabiny domowe z wejściem jednostronnym, najbardziej rozpowszechnione na rynku. Drabiny domowe z wejściem dwustronnym, stanowiącym doskonałą alternatywę do drabin z wejściem jednostronnym oraz drabiny malarskie.

Ostatnią grupą jaką możemy wyróżnić spośród drabin domowych to drabiny domowe stalowe wejściem jednostronnym ze spawanymi stopniami, malowane proszkowo.

Drabiny stworzone z myślą o zwiększeniu wytrzymałości, trwałości oraz masywności. Drabiny te cechuje bardzo wysoka trwałość. Niestety wadą ich jest zdecydowanie większa waga w porównaniu do drabin aluminiowych.